Members list

 

Anno 2004

Year 2004

Presidente

 

Paola Pierangeli Tittarelli

 

Soci Fondatori

Germano Buzzi

Eugenio Ceccolini

Maurizio Gennari

Vittorio Livi

Francesco Merloni

Silvana Ratti

Anna Selci

 

Sostenitori

Mary Ann e Lawrence C. Tucker, Greenwich

Anna Maria e Luciano Bovicelli, Bologna

Industrie PICA SpA, Pesaro

Elvira Cantelmo, Fano

James David Draper, New York

Francesco Merloni, Fabriano

Paolo Mannelli, Roma

Maria Camilla Bianchini d’Alberigo,Venezia

Javier Ferradal, Madrid

Luciana Pierangeli, Roma

Francesca e Pietro Fiocchi, Lecco

Beatrice Molinari Mangiameli, Milano

Beryl Mustill, London

Vittoria e Paolo Albini Riccioli, Pesaro

Carla e Arrigo Archibugi, Ancona

Natalia Aspesi, Milano

Antonia Ausenda Fattori, Milano

Liliana Belli Paci Segre, Milano

Ada Bertozzini, Pesaro

Matelda Bisigotti, Urbino

Rosaria Rita Bonatti, Pesaro

Canducci Holzservice, Pesaro

Liliana e Agostino Cesaroni, Pesaro

Wanda del Gobbo, Bologna

Suzanne e David De Yong, London

Maurizio Dolcini, Pesaro

Graziella e Marco Fazi, Pesaro

Galleria di Franca Mancini, Pesaro

Giovanni Graniti, Firenze

Monika e Dieter Koch, Herrsching

Berardino Libonati, Roma

Claudia Liguori Farina, Pesaro

José Antonio Lipperheide Guimon, Vizcaya

Mariella e Francesco Lungarini, Fano

Franca Maestri Forlani, Pesaro

Anna Majani, Bologna

MIPA SpA, Pesaro

Paola e Antonio Montinaro, Pesaro

Dorothee Obsieger, Bonn

Adriana Pagani Lora Totino, Torino

Maria Grazia e Benedetto Pototschnig, Pesaro

Silvana Ratti, Pesaro

Richard Wagner-Verband, Wien

Annalisa e Carlo Ripanti, Pesaro

Hae Kyung e Fabio Rossini, Pesaro

Meuccia Salvaterra, Pesaro

Michela Scarpa, Milano

Franco Schiantarelli, Bergamo

Georg Stöffler, Hall

Mariadele e Marco Tamino, Pesaro

Ida e Giuseppe Ugolini, Roma

 

Amici

Miranda Paolucci, Pesaro

Masako Tagawa, Kawasaki-City

Alberto Bonetti, Reggio Emilia

Margaret e Albert Borg, Swieqi

Juana Herrera Marroquin, Valencia

Elisabeth Beare, Berlin

Klaus P. Arnold, Gauting

Peter Pauwels, Deinze

José Periel, Madrid

Laura Rocca, Roma

Vincenzo Tessitore, Palermo

Heinz Willer, München

 

Werner Adam, Karlsruhe

Francesco Agostini, Magenta

Nicole Anner, Basel

Kazumi Arai, Sano-City

Gianluca Attanasio, Faenza

Svend Bach, Aarhus

Manlio Bassano, Marmirolo

Filippo Beck, Zurich

Jack Belsom, New Orleans

Anna Berardi Marinuzzi, Roma

Teresa Berry, Chicago

Carlo Bertellotti, Pesaro

François Bise, Villars-sur-Glâne

Martine Blech, Paris

Laurent Boccon-Gibod, Paris

Adalberto Boetti, Milano

Gaetano Bonafini, Castenaso

Paolo Bonetti, Fano

Gerard Bonnel-Dangler, Paris

Marco Borini, Torino

Pietro Boscolo, Treviso

Giuseppe Bosoni, Antegnate

Jaime Braut Piquer, Barcelona

Stephen Brier, Orpington

David K. Burns, Ringwood

Paul Butler, London

Lucius Caflisch, Gingins

Marina Cascini, Roma

William Caulfield, Abbotsford

Giulio Ceruti, Milano

Sylvain Chambre, Avon

Giuseppe Chiarante, Roma

Kathleen Chiti, Milano

Akihiro Chiyoda, Tokyo

Graham Cooksey, Holmfirth

Edmondo Cotignoli, Pesaro

Rafael Cowley, Valencia

Salvador Crespo Picò, Alicante

Heinz Dabringer, Sattendorf

George Dansker, New Orleans

Philippe Debet, Paris

Pieter K. De Haan, Harderwijk

Hugo Delava, Antwerpen

Mario de Martiis, Genova

Guillaume De Saint-Seine, Paris

Hans-Leopold De Waal, Saarbrücken

Michael Dlabka, Berlin

Alberto Dolci, Pesaro

Heinrich Dülp, Seeshaupt

Camron Dyer, Roseville

James Eaton, Birmingham

Giovanni Emiliani, Roma

Gerd Endmayr, Wien

Bodo Fahlbusch, Paris

Stefano Fanelli, Roma

Richard Feinstein, Basel

Claude Fernandez, Aubervilliers

Henry Forgues, Bayonne

Giorgio Forni, Bologna

Thomas M. Foster, Phoenix

Lilly Froehlich, Naenikon

Mauro Fuppi, Macerata Feltria

Patrick Furniss, Norwich

Marianne Gabrielides, Kissing

Edelgard-Sabine Gebert, Hamburg

Pierre Gerlinger, Geispolsheim

Juan Gherzi, Montevideo

Giorgio Girelli, Roma

Günter Gruber, Tutzing

Werner Gumbert, Karlsruhe

Paolo Guzzano, Milano

Rose-Marie e Rainer Hagen, Hamburg

Douglas Hale, Solihull

Lewis R. M. Hall, New York

Susumu Hasegawa, Tokyo

Werner Hayder, Baden

Maria Luisa Herrmann Semeraro, Cisternino

Freya Hezel-Kübert, München

Toshihiko Hirabayashi, Tokyo

Chizuko Hironaka, Yokohama

Janet & Hugh Hitchcock, New York

David Holeton, Praga

Yoko Hosojima, Utsunomiya

Denise Huon, Paris

Gerard A. Hurl, Dublin

John Hyde, York

Yukiyo Iida, Tokyo

Barbara Inglese, Oakland

Halvor Jaeger, Ile Bizard

Charles Jernigan, Long Beach

Howard Douglas Jones, London

Johann A. J. Jordaan, Hagen

Pierre Julien, Limoges

Tomio Kameoka, Tokyo

Noriko Kanai, Tokyo

Patricia e Jerome Karet, London

Kiyoko Kato, Tokyo

Tadao Kato, Tokyo

Jürgen Kaziur, Oberursel

Thomas Kelly, Cambridge

Bernd-Rüdiger Kern, Taucha

Michiko Kobayashi, Tokyo

Oswald Köberl, Innsbruck

Hiroshi Kojima, Tokyo

Anja Korpiola, Helsinki

Wolfgang Kroboth, Berlin

Yoshiko Kumakura, Ichikawa

Françoise Lafuge, Paris

Michael Lambarth, Norwich

Wolfgang Lambrecht, Hamburg

Trevor Lau, Auckland

Konrad Lemnitzer, Gilching

Jacques Libert, Bruxelles

Gaetano Maccaferri, Bologna

James H. Macdonald, Leeds

Susan e Roberto Malpeli, Roma

Silvana Mangiameli, Milano

Anna Marchesi, Corsico

Giovanna Marchi, Imola

Franco Masseroni, Desenzano sul Garda

Héctor Matamoro Rossi, Madrid

Chitose Matsumoto, Segrate

Gianni Mazzoni, Bologna

Jan E. Mellema, The Hague

Elio Menzione, La Habana

Gen Mochi Zamperoli, Pesaro

Angelo Morelli, Pontenure

Christos Mortzos, Köln

Jack Moszynski, Rimini

Reto Müller, Sissach

Ko-Ichi Murakami, Tokyo

Yoko Murakami, Matsuyama

Mitsuko Murase, Tokyo

Dieter Neukirch, Wettenberg

Keiko Nishiyama, Tokyo

Giancarlo Nisoli, Zogno

Rico K. Oberleitner, St. Gallen

Renata Ognibene-Borghi, Pesaro

Noriko Okayama, Matsuyama

Gian Battista Origoni della Croce, Milano

Simo Orma, Roma

Giulia Panichi Pignatelli, Castel di Lama

Grazia Paoletti, Firenze

Edoarda Paolini, Milano

Marcello Paolino, Bern

Jean-François Pechberty, Paris

Jean-Gabriel Peyre, Paris

Stefano Pilo, Roma

François Poli, Paris

Marcel Pommerell, Echternach

Lucia e Alessandro Properzi, Roma

Cesare Questa, Urbino

Patrick Radcliffe, Ilford

Kurt Rademacher, Neuwied

Laura Raffaelli Del Monte, Pesaro

Bruno Recchia, Zollikofen

Ambra Giulia Redaelli, Albiate

Alexander Jan Renner, Groningen

Hanspeter Riede, Rüschlikon

Lorenzo Rocchetti, Ancona

Ercole Romagna, Pesaro

Georg Roth, Maria-Enzersdorf

Giustina e Michael Ryan, Netherburg

Eiko Sakamoto, Roma

Sachiko Sasaki, Tokyo

Isabella e Günther Segerer, München

Raffaele Semeraro, Cisternino

Yasuko Shiono, Matsumaya

Alfred Siercke, Hamburg

Eric Sklar, London

Sylvia Sklar, London

Elena Sormani, Pesaro

Sara Staccioli, Roma

Jürgen Steinberg, Berlin

Peter Ster, Wien

Lucki Stipetic, München

Paul Storm-Larsen, Richmond

Herbert Studeny, Wien

Kimio Sugiyama, Tokyo

Masaya Suzuki, Yokohama

Yasuo Suzuki, Tokyo

Yasuo Takasaki, Tokyo

Hideo Takeishi, Kamakura City

Shumpei Takemori, Tokyo

John Teffenhart, Colonia

Utsunomiya Teruko, Sapporo

Floriana Tessitore, Palermo

Heinrich Tettinek, Wien

Sylvie Thierry, Fumay

Hedwig D. Thimig, Wien

Gareth Thomas, Cassis

Philip Geoffrey Thompson, Beckenham

Irene Tomacelli, London

Jürgen Trabant, Niedernhausen

Erich Trachtenberg, Wien

Roberto Tramarin, Pavia

Nicole Vecchioli, Paris

Giacomo Vivanti, Ancona

Maria Pia Vivanti, Roma

Bart Vlek, Zandvoort

Elke Wallat, Rodgau

Janet Wallhouse, Wallingford

Michael Watts, Milano

Dorothee Wehofsits, Freiburg

Uriel Weltsch, Herelia

Ulla Wernicke, Frankfurt/Main

Astrid Wilk, Oberhaslach

Jeremy Willoughby, London

Hans Winkler, Wien

Kinji Yamamoto, Hong Kong

Peter Yeomanson, Miami

Kouji Yoshida, Chiba-shi

Masashi Yoshida, Nagoya

Cristina e Vittorio Zaffarana, Pavia

Gianfranco Zanetti, Vignola

Bernd Zeytz, Gauting

Riccardo Zoja, Milano

 

Amici giovani

Guido Bartoli, Firenze

Monella Cerri, Bologna

Anthony Edmunds, Cardiff

Maxime Massonnat, Lens

Elvire Padovani, Dunkerque

Tommaso Ranfagni, Firenze

Alessandro Sampò, Torino

Chiara Terenzi, Pesaro

Mathjas Terenzi, Pesaro

Corinna Zaffarana, Pavia