Members list

Year 2006

 

Presidente

Paola Pierangeli Tittarelli

 

Soci Fondatori

Germano Buzzi

Eugenio Ceccolini

Anna Gasparucci Selci

Maurizio Gennari

Vittorio Livi

Francesco Merloni

Silvana Ratti

 

Sostenitori

Mary Ann e Lawrence C. Tucker, Greenwich

Anna Maria e Luciano Bovicelli, Bologna

Industrie PICA SpA, Pesaro

Maria Camilla Bianchini d’Alberigo, Venezia

Elvira Cantelmo, Fano

James David Draper, New York

Beryl Mustill, London

Paolo Mannelli, Roma

Francesco Merloni, Fabriano

Wanda Del Gobbo, Bologna

Luciana Pierangeli, Roma

Giovanni Graniti, Firenze

Beatrice Molinari Mangiameli, Milano

Masako Takase, Tokyo

Vittoria e Paolo Albini Riccioli, Pesaro

Natalia Aspesi, Milano

Antonia Ausenda Fattori, Milano

Liliana Belli Paci Segre, Milano

Ada Bertozzini, Pesaro

Anna e Gastone Bertozzini, Pesaro

Matelda Bisigotti, Urbino

Rosaria Rita Bonatti, Pesaro

Canducci Holzservice, Pesaro

Liliana e Agostino Cesaroni, Novilara

Suzanne e David De Yong, London

Maurizio Dolcini, Pesaro

Graziella e Marco Fazi, Pesaro

Galleria di Franca Mancini, Pesaro

Paola Giovanardi, Bologna

Juana Herrera, Valencia

Katharina Kreye, Starnberg

Claudia Liguori Farina, Pesaro

Adriana Lora Totino Pagani, Torino

Mariella e Francesco Lungarini, Fano

Anna Majani, Bologna

Dorothee Obsieger, Bonn

Maria Grazia e Benedetto Pototschnig, Pesaro

Silvana Ratti, Pesaro

Richard Wagner-Verband, Wien

Giustina e Michael Ryan, Bridport

Georg Stöffler, Hall

Dan Stolero, Rishon Lezion

Mariadele e Marco Tamino, Pesaro

Ida e Giuseppe Ugolini, Roma

Villa Cattani Stuart, Pesaro

 

Amici

Margaret e Albert Borg, Swieqi

Miranda Paolucci, Pesaro

Masako Tagawa, Yokohama

Alberto Bonetti, Reggio Emilia

Heinz Willer, München

Elisabeth Beare, Berlin

José Periel, Madrid

Klaus P. Arnold, Gaüting

Paula Givan, Roma

Manlio Bassano, Marmirolo

Monella Cerri, Bologna

Marina e Carlo Flamigni, Bologna

Vincenzo Tessitore, Palermo

Maria Pia Vivanti, Roma

Heidemarie Werbetz, Hamburg

Werner Adam, Karlsruhe

Francesco Agostini, Magenta

Daphne Allen, Roma

Patricia Atha, Loughborough

Gianluca Attanasio, Faenza

Svend Bach, Aarhus

Willi Bauer, Gaggenau

Filippo Beck, Zürich

Gerhard Becker, Oerlinghausen

Christopher Bellew, London

Jack Belsom, New Orleans

Anna Berardi Marinuzzi, Roma

Carlo Bertellotti, Pesaro

François Bise, Villars-sur-Glâne

Laurent Boccon-Gibod, Paris

Adalberto Boetti, Milano

Gaetano Bonafini, Castenaso

Pietro Boscolo, Treviso

Giuseppe Bosoni, Antegnate

Robert Botz, Jetzelsdorf

Stephen Brier, Orpington

David Burns, Burley

Paul Butler, London

Lucius Caflisch, Gingins

Giovanni Cattò, Gentilly

Sylvain Chambre, Avon

Giuseppe Chiarante, Roma

Kathleen Chiti, Milano

Akihiro Chiyoda, Tokyo

Giorgio Clementi, Roma

Morella Cottam, London

Alexander D. Crary, Washington

Salvador Crespo Picò, Alicante

Stephen Cutler, Dorking

Heinz Dabringer, Sattendorf

Neil Dalrymple, London

George Dansker, New Orleans

Pieter K. De Haan, Harderwijk

Mario de Martiis, Genova

Gilles de Robert, Paris

Guillaume De Saint-Seine, Paris

Hans-Leopold De Waal, Saarbrücken

Philippe Debet, Paris

Laura Del Monte Raffaelli, Pesaro

Hugo Delava, Antwerpen

Werner Deller, Wattwil

Michael Dlabka, Berlin

Alberto Dolci, Pesaro

Luis Domingo, Barcelona

Heinrich Dülp, Seeshaupt

Hugh Philip Dumas, Stockbridge

James Eaton, Birmingham

Anthony Edmunds, Cardiff

Giovanni Emiliani, Roma

Gerd Endmayr, Wien

Bodo Fahlbusch, Paris

François Falco, Corenc

Stefano Fanelli, Roma

Marianne e Richard Feinstein, Basel

Claude Fernandez, Aubervilliers

Gabriella Filippini Maraja, Verona

Henry Forgues, Bayonne

Giorgio Forni, Bologna

Lilly Fröhlich, Nänikon

Mauro Fuppi, Macerata Feltria

Patrick Furniss, Norwich

Stefan Gagg, Brighton

René Gardea, Prague

Edelgard-Sabine Gebert, Hamburg

Riccardo Geremia, Roma

Anna Maria Germontani, Milano

Juan Gherzi, Montevideo

Giorgio Girelli, Roma

Felix Glättli, Wallisellen

Günter Gruber, Tutzing

Irene Evelyn Guest, Roma

Werner Gumbert, Karlsruhe

Paolo Guzzano, Milano

Rose-Marie e Rainer Hagen, Hamburg

Paul Harmat, Klosterneuburg

Judith e Brian Harwin, Teddington

Susumu Hasegawa, Tokyo

Birgit Maria Hauser, München

Werner Hayder, Baden

Toshihiko Hirabayashi, Tokyo

Chizuko Hironaka, Yokohama

Janet e Wiley Hitchcock, New York

Yoko Hosojima, Utsunomiya

Denise Huon, Paris

Gerard Hurl, Dublin

John Hyde, York

Mika Inouchi, Milano

Fumiko Ishii, Tokyo

Halvor Jaeger, Ile Bizard

Howard Douglas Jones, London

Johann A.J. Jordaan, Hagen

Pierre Julien, Limoges

Tomio Kameoka, Tokyo

Noriko Kanai, Tokyo

Patricia & Jerome Karet, London

Kiyoko Kato, Tokyo

Tadao Kato, Tokyo

Jürgen Kaziur, Oberursel

Thomas Kelly, Cambridge

Bernd-Rüdiger Kern, Taucha

Michiko Kobayashi, Tokyo

Oswald Köberl, Innsbruck

Hiroshi Kojima, Tokyo

Anja Korpiola, Helsinki

Yoshiko Kumakura, Ichikawa

Michael Lambarth, Norwich

Wolfgang Lambrecht, Hamburg

Giancarlo Leonini, Siena

Jacques Libert, Bruxelles

Eamon Patrick McCarroll, Donegal

Gaetano Maccaferri, Bologna

Anna Maria Maggio, Mantova

Susan e Roberto Malpeli, Roma

Silvana Mangiameli, Milano

Sylvie Marini, Maisons-Alfort

Sarah Mason, London

Franco Masseroni, Desenzano del Garda

Fausta Mastini-Hardy, Roma

Héctor Matamoro, Madrid

Gianni Mazzoni, Bologna

Elio Menzione, Roma

Christos Mortzos, Köln

Mary e François Motulsky, Bruxelles

Karen Moylan, Dublin

Rolf Mues, München

Reto Müller, Sissach

Ko-ichi Murakami, Tokyo

Mitsuko Murase, Tokyo

Dieter Neukirch, Wettenberg

Keiko Nishiyama, Tokyo

Giancarlo Nisoli, Zogno

Kevin O’Hare, Glasgow

Renata Ognibene-Borghi, Pesaro

Simo Orma, Roma

Akiko Otokita, Tokyo

Nely Padial-Collins, Los Alamos

Giulia Panichi Pignatelli, Castel di Lama

Grazia Paoletti, Firenze

Edoarda Paolini, Milano

Peter Pauwels, Gent

Jean-François Pechberty, Paris

Jean-Gabriel Peyre Nave, Paris

Stefano Pilo, Roma

François Poli, Paris

Marcel Pommerell-Wintringer, Echternach

Alessandro Properzi, Roma

Cesare Questa, Urbino

Bruno Recchia, Zollikofen

Herbert Robinson, London

Lorenzo Rocchetti, Ancona

Ercole Romagna, Pesaro

Georg Roth, Maria-Enzersdorf

Takao Saji, Nagoya

Jorge Salcedo, Oeiras

Sachiko Sasaki, Tokyo

Carlo Schiavoni, Milano

Maria Luisa Semeraro Herrmann, Cisternino

Raffaele Semeraro, Cisternino

Elena Sormani, Pesaro

Sara Staccioli, Roma

Emanuele Stauffer, Arogno

Jürgen Steinberg, Berlin

Peter Ster, Wien

Lucki Stipetic, München

Kimio Sugiyama, Tokyo

Masaya Suzuki, Yokohama

Yasuo Suzuki, Tokyo

Yoshiko Takasaki, Saitama-ken

Shumpei Takemori, Tokyo

John Teffenhart, Colonia

Floriana Tessitore, Palermo

Heinrich Tettinek, Wien

Sylvie Thierry, Fumay

Hedwig D. Thimig, Wien

Janet Thompson, Walberswick

Irene Tomacelli, London

Mario Torre, Napoli

Jürgen Trabant, Niedernhausen

Erich Trachtenberg, Wien

Roberto Tramarin, Pavia

Nicole Vecchioli, Paris

Francisca Vicent, Barcelona

Giacomo Vivanti, Ancona

Elke Wallat, Rodgau

Janet Wallhouse, Wallingford

Poodchong Wanglee, Villanova

Peter Ward, Vancouver

Michael D. Watts, Milano

Dorothee Wehofsits, Freiburg

Uriel Weltsch, Herzlia

Ulla Wernicke, Frankfurt/Main

Gerda Wiespointner, Urbino

Jeremy Willoughby, London

Hans Winkler, Wien

Kinji Yamamoto, Hong Kong

Peter Yeomanson, Miami

Kouji Yoshida, Chiba-ken

Masashi Yoshida, Nagoya

Cristina e Vittorio Zaffarana, Pavia

Vittorio Zambon, Legnano

Gianfranco Zanetti, Vignola

Massimo Zenobi, Reggio Emilia

Bernd Zeytz, Gauting

Riccardo Zoja, Milano

 

Amici giovani

Ilaria Badino, Celle Ligure

Marion Massonnat, Lens

Maxime Massonnat, Vitry-sur-seine

Elvire Padovani, Dunkerque

Riccardo Rocca, Castellamonte

Alessandro Sampò, Torino

Chiara Terenzi, Pesaro

Mathjas Terenzi, Pesaro

Corinna Zaffarana, Pavia