Members list

Year 2003

 

Presidente

Paola Pierangeli Tittarelli

 

Soci Fondatori

Germano Buzzi

Eugenio Ceccolini

Maurizio Gennari

Vittorio Livi

Francesco Merloni

Silvana Ratti

Anna Selci

 

Sostenitori

Luciano Bovicelli, Bologna

Mary Ann e Lawrence Tucker, Greenwich

Industrie PICA SpA, Pesaro

Elvira Cantelmo, Fano

James David Draper, New York

Francesco Merloni, Fabriano

Maria Camilla Bianchini d’Alberigo, Venezia

Paolo Mannelli, Roma

Luciana Pierangeli, Roma

Vincenzo De Leo, Udine

Beatrice Molinari Mangiameli, Milano

Beryl Mustill, London

Vittoria e Paolo Albini Riccioli, Pesaro

Carla e Arrigo Archibugi, Ancona

Antonia Ausenda Fattori, Milano

Kay Bearman, New York

Liliana Belli Paci Segre, Milano

Ada Bertozzini, Pesaro

Grazia Biscontini Ugolini, Pesaro

Canducci Holzservice Srl, Pesaro

Liliana e Agostino Cesaroni, Pesaro

Wanda Del Gobbo, Bologna

Suzanne e David De Yong, London

Maurizio Dolcini, Pesaro

Claudia Farina Liguori, Pesaro

Graziella e Marco Fazi, Pesaro

Javier Ferradal, Madrid

Francesca e Pietro Fiocchi, Lecco

Galleria di Franca Mancini, Pesaro

Monika e Dieter Koch, Herrshing

José Antonio Lipperheide Guimòn, Bilbao

Helga e Hans Lübow, Bremen

Mariella e Francesco Lungarini, Fano

Franca Maestri Forlani, Pesaro

Anna Majani, Bologna

Gioia Marchi Falck, Milano

Cristina Morici Ghislieri, Pesaro

Adriana Pagani Lora Totino, Torino

Sophie e Marcel Pommerell-Wintringer, Echternach

Maria Grazia e Benedetto Pototschnig, Pesaro

Silvana Ratti, Pesaro

Richard Wagner-Verband, Wien

Annalisa e Carlo Ripanti, Pesaro

Hae Kyung e Fabio Rossini, Pesaro

Georg Stöffler, Hall

Marco Tamino, Pesaro

Ida e Giuseppe Ugolini, Roma

 

Amici

Miranda Paolucci, Pesaro

Christian Enders, Kehl

Elisabeth Beare, Berlin

Alberto Bonetti, Reggio Emilia

Margaret e Albert Borg, Swieqi

Giovanni Graniti, Firenze

Juana Herrera Marroquin, Valencia

Janet e Hugh Hitchcock, New York

José Periel Garcia, Madrid

 

Klaus P. Arnold, Gaüting

Reto Müller, Sissach

Vincenzo Tessitore, Palermo

 

Werner Adam, Karlsruhe

Francesco Agostini, Magenta

Kazumi Arai, Sano-City

Bernward Bachmann, München

Manlio Bassano, Marmirolo

Willi Bauer, Gaggenau

Jean-Jacques Beauvois, Bruxelles

Filippo Beck, Zürich

Jack Belsom, New Orleans

Anna Berardi Marinuzzi, Roma

Teresa Berry, Chicago

Carlo Bertellotti, Pesaro

François Bise, Villars-sur-Glâne

Matelda Bisigotti, Urbino

Martine Blech, Paris

Laurent Boccon-Gibod, Paris

Adalberto Boetti, Milano

Gaetano Bonafini, Castenaso

Paolo Bonetti, Fano

Gérard Bonnel-Dangler, Paris

Marco Borini, Torino

Pietro Boscolo, Treviso

Giuseppe Bosoni, Antegnate

Alain Bouer, Saint-Cloud

Vassilis Brakoulias, Atene

Stephen Brier, Orpington

Paul Butler, London

Lucius Caflisch, Gingins

Marina Cascini, Roma

Giulio Ceruti, Milano

Sylvain Chambre, Avon

Giuseppe Chiarante, Roma

Kathleen Chiti, Milano

Akihiro Chiyoda, Tokyo

Edmondo Cotignoli, Pesaro

Rafael Cowley, Valencia

Salvador Crespo Picò, Alicante

James Curtis, London

Heinz Dabringer, Sattendorf

George Dansker, New Orleans

Pieter K. de Haan, Harderwijk

Mario de Martiis, Genova

Guillaume De Saint-Seine, Paris

Hans-Leopold De Waal, Saarbrücken

Laura Del Monte Raffaelli, Pesaro

Vivienne Dimant, London

Michael Dlabka, Berlin

Alberto Dolci, Pesaro

Heinrich Dülp, Seeshaupt

Camron Dyer, Roseville

James Eaton, Birmingham

Giovanni Emiliani, Roma

Gerd Endmayr, Wien

Bodo Fahlbusch, Paris

Luciano Felici, Roma

Claude Fernandez, Aubervilliers

Henry Forgues, Bayonne

Patrick Furniss, Norwich

Juan Gherzi, Montevideo

Giorgio Girelli, Pesaro

Günter R. Gruber, Bludenz

Werner Gumbert, Karlsruhe

Rose-Marie e Rainer Hagen, Hamburg

Susumu Hasegawa, Tokyo

Keith Hatchick, London

Birgit-Maria Hauser, München

Maria Luisa Herrmann Semeraro, Cisternino

Freya Hezel-Kübert, München

Toshihiko Hirabayashi, Tokyo

Chizuko Hironaka, Yokohama

Yoko Hosojima, Utsunomiya

Denise Huon, Paris

Gerard Hurl, Dublin

John Hyde, York

Howard Hyman, London

Barbara Inglese, Oakland

Leo Iona, Trieste

Gretta Jacobs, Moreland Hills

Halvor Jaeger, Ile Bizard

Charles Jernigan, Long Beach

Howard Douglas Jones, London

Bernd Kabas, Salzburg

Tomio Kameoka, Tokyo

Noriko Kanai, Tokyo

Patricia e Jerome Karet, London

Kiyoko Kato, Tokyo

Tadao Kato, Tokyo

Jürgen Kaziur, Oberursel

Bernd-Rüdiger Kern, Taucha

Michiko Kobayashi, Tokyo

Oswald Köberl, Innsbruck

Hiroshi Kojima, Tokyo

Anja Korpiola, Helsinki

Yoshiko Kumakura, Ichikawa

Françoise Lafuge, Paris

Michael Lambarth, Norwich

Wolfgang Lambrecht, Hamburg

Trevor Lau, Auckland

Jacques Libert, Bruxelles

George Likierman, Paris

Gaetano Maccaferri, Bologna

Sarah McNicholas, London

Susan e Roberto Malpeli, Roma

Silvana Mangiameli, Milano

Gianfranco Maretti Tregiardini, Felonica

David Martocci, Elberon

Franco Masseroni, Desenzano del Garda

Héctor Matamoro Rossi, Madrid

Mina Matsukawa, Tokyo

Gianni Mazzoni, Bologna

Jan E. Mellema, The Hague

Elio Menzione, Roma

Gen Mochi Zamperoli, Pesaro

Christos Mortzos, Köln

Paola Muccini Costa, Roma

Mitsuko Murase, Ichikawa

Michel Nasser, Arles

Dieter Neukirch, Wettenberg

Keiko Nishiyama, Tokyo

Giancarlo Nisoli, Zogno

Renata Ognibene-Borghi, Pesaro

Giulia Panichi Pignatelli, Castel di Lama

Grazia Paoletti, Firenze

Edoarda Paolini Ferrari, Milano

Marcello Paolino, Bern

Federico Passariello Jr., Taranto

Peter Pauwels, Deinze

Ian Peacock, London

Jean-François Pechberty, Paris

Jean-Gabriel Peyre, Paris

Stefano Pilo, Roma

François Poli, Paris

Liviu Popescu, Paris

Lucia e Alessandro Properzi, Roma

Cesare Questa, Urbino

Kurt Rademacher, Neuwied

Ingrid Rant, Wien

Bruno Recchia, Zollikofen

Ambra Giulia Redaelli, Albiate

Hanspeter Riede, Rüschlikon

Renate e Peter Ritter, Graz

Lorenzo Rocchetti, Ancona

Ercole Romagna, Pesaro

Eiko Sakamoto, Roma

Raffaele Semeraro, Cisternino

Rudolf Sevcik, Wien

Alfred Siercke, Hamburg

Elena Sormani, Pesaro

Sara Staccioli, Roma

Michael Staff, Alfriston

Jürgen Steinberg, Berlin

Peter Ster, Wien

Lucki Stipetic, München

Paul Storm-Larsen, Richmond

Masaya Suzuki, Yokohama

Yasuo Suzuki, Tokyo

Olivia Swinnerton, Herts

Yasuo Takasaki, Tokyo

Yoshiko Takasaki, Saitama

Hideo Takeishi, Kamakura City

Shumpei Takemori, Tokyo

Floriana Tessitore, Palermo

Heinrich Tettinek, Wien

Sylvie Thierry, Fumay

Hedwig D. Thimig, Wien

Irene Tomacelli, London

Erich Trachtenberg, Wien

Roberto Tramarin, Pavia

Lydia Treleani Masetti, Pesaro

Andrew Valentine, London

Nicole Vecchioli, Paris

Michela e Enrico Vitali, Milano

Giacomo Vivanti, Ancona

Maria Pia Vivanti, Roma

Bart Vlek, Zandvoort

Tomoo Wakimura, Tokyo

Janet A. Wallhouse, Wallingford

Poodchong Wanglee, Villanova

Michael Watts, Milano

Uriel Weltsch, Herelia

Ulla Wernicke, Frankfurt/Main

Astrid Wilk, Oberhaslach

Heinz Willer, München

Jeremy Willoughby, London

Mary Woods, Monterchi

Trevor Woods, Monterchi

Kinji Yamamoto, Hong Kong

Yukako Yasaki, Tokyo

Kouji Yoshida, Chiba-ken

Masashi Yoshida, Tokyo

Cristina e Vittorio Zaffarana, Pavia

Gianfranco Zanetti, Vignola

Bernd Zeytz, Gauting

Riccardo Zoja, Milano

 

Amici giovani

Guido Bartoli, Firenze

Monella Cerri, Bologna

Anthony Edmunds, Cardiff

Giulio Iona, Trieste

Maxime Massonnat, Paris

Gianluca Montinaro, Pesaro

Elvire Padovani, Dunkerque

Tommaso Ranfagni, Firenze

Alexander Jan Renner, Groningen

Alessandro Sampò, Torino

Chiara Terenzi, Pesaro

Mathjas Terenzi, Pesaro

Corinna Zaffarana, Pavia